Loading...

Tomë Gashi: Myslimanët janë fajtorë për mosliberalizimin e vizave, duhet me hanger pizza me mish derri (VIDEO)

Avokati, Tomë Gashi ka thënë se BE-ja nuk na liberalizon vizat për shkak se Kosova është një shtet me shumicë muslimane, sipas tij janë çështjet religjioze që pengojnë liberalizimin e vizave pasi që Kosova në botë konkretisht në Evropë identifikohet si një shtet musliman, transmeton Gazeta e Re.

Këto komente fyese ndaj shqiptarëve musliman të Kosovës, avokati Gashi e ka bërë në një emision televizivë në RTV Dukagjini.

Loading...

Me dhjetëra përdorues të rrjetit-social facebook të cilët ishin duke ndjekur drejtpërdrejt emisionin, reaguan ashpër me komentet e tyre të cilët, pretendimet e avokatit e quajtën fyese dhe ekstremiste që për synim ka nxitjen e urrejtjes dhe përçarjen e shqiptarëve.

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtme:

Bemerkungen
Loading...
error: Alert: Content is protected !!