Loading...

Hashim Thaqi shkon në Shkup a po pregaditet ndarja e Maqedonis?? ndëgjoni

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sapo ka arritur për vizitë pune në Maqedoni, me ç’rast do të realizojë takim me kryeministrin Zoran Zaev, shkruan Fakte.

Nga Qeveria kanë informuar se Zaev dhe Thaçi do të kenë një takim kokë-më-kokë, pas çka do të pasojë edhe një takim bilateral i delegacioneve të të dy vendeve.

Loading...

Pas përfundimit të takimit, do të pasojnë deklarata për media të presidentit të Kosovës dhe kryeministrit të Maqedonisë.

A po pregaditet ndarja e Maqedonis??

Bemerkungen
Loading...
error: Alert: Content is protected !!